Aziz Yıldırım Ali Koç’a seslendi: Fenerbahçe’yi kim şampiyon yapmayacak… 2 Nisan’a katılmayacağım… Böyle davet olur mu

Fenerbahçe Kulübü, ligden çekilme konusu başta olmak üzere birçok konunun görüşüleceği olağanüstü kongrede üyelerle bir araya gelecek. Aziz Yıldırım, 2 Nisan’da yapılacak Fenerbahçe’nin olağanüstü kongresine katılmama kararı aldığını açıkladı.

Aziz Yıldırım, “Ben hiçbir toplantıya gitmeyeceğim. Eski yöneticileri iftara çağırıyorlar. Beni çağırırken Şekip’i arıyorlar, Ben dahil 8 isim veriyorlar. ‘Bunları sen çağır’ diyorlar. 2 Nisan’da aynı şekilde. Toplantının amacı nedir, belli değil. Sonuç ne olacak, belirsiz” ifadelerini kullandı.

“KİM ŞAMPİYON YAPMAK İSTEMİYOR”

Ali Koç’un “Benim başkanlık dönemimde Fenerbahçe’yi şampiyon yapmazlar” sözleriyle ilgili Aziz Yıldırım, “Benim merak ettiğim şu; Fenerbahçe Başkanı’nı kim şampiyon yapmak istemiyor? Kim? Adı ne? Adını koymadan mücadele olmaz. Biz, adını koyduk. FETÖ dedik. Devlet ile FETÖ’yü ayırdık. Bütün camia FETÖ’ye karşı mücadele ettik. Düşmanın adını koyun. Düşman belli değilken ‘Bizi şampiyon yapmayacaklar’ dersek, o zaman herkes bize karşıymış gibi olur ki bu hata olur.” açıklamasını yaptı.

“ŞEKİP MOSTUROĞLU’NU DESTEKLEYECEĞİZ”

Şekip Mosturoğlu’nu Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlı seçiminde destekleyeceğini söyleyen Aziz Yıldırım, “Cumartesi günü divan toplantısı yapıyorlar. Ayın 28’inde de divan seçimi yapacaklar. Biz Şekip Mosturoğlu’nu destekleyeceğiz. Sıkışıyorlar, ‘Aziz Yıldırım niye konuşmuyor, Aziz Yıldırım niye gelmiyor’ Siz demediniz mi 3 Temmuz konuşmayın diye. Kapattık biz de konuşmuyoruz artık. Ama her gün 3 Temmuz konuşuyor. Diyelim ki Aziz Yıldırım öldü, lidersiz mi kalacak Fenerbahçe! Güçlü olacaksınız, başınızın çaresine bakacaksınız. Camiada herkese sarılacaksınız. Ayrım olursa birlik ve beraberliği sağlayamayız” ifadelerini kullandı.

“DEVLETE SESLENMEMİZ GEREKİYOR”

Trabzon’da yaşanan olaylarla ilgili Aziz Yıldırım, “Trabzon’da her zaman bu olaylar oluyor. Daha da kötüleri oluyor. Burada devlete seslenmemiz gerekiyor. Devlet 2015’te otobüs kurşunlanmadaki failleri bulup, ortaya çıkaracak. Trabzon’da 300 bin insan yaşıyor. 3 milyon insan da Trabzon’un dışında Trabzonlu var. Trabzon’un bu bereketini dışardaki 3 milyon yiyor. İçerideki 300 bin kişi eziyet çekiyor. Trabzonspor’un haricinde vakit geçirecekleri bir olay yok. Bu olayların orada olması gayet normal. Burada devlete iş düşüyor. Oradaki insanlara iş yaratmak lazım ki yalnızca stada gelip sahaya atlayacağız fikrinden uzaklaşsınlar. Şimdi Fenerbahçe maçlarında oluyor, yarın başka takımın maçlarında olacak. Bu olaylar ayrı ‘bizi şampiyon yapmayacaklar’ ayrı bir konu” dedi.

“MÜCADELEYE DEVAM ETMELİYİZ”

Aziz Yıldırım, “Biz mücadeleden niye vazgeçiyoruz. Küme düşürürüz falan diyoruz. Bu mücadele kurallara ve kanunlara uyacak. Kanunsuz mücadele olmaz. Sen çakmağı çektim dediğin anda Türkiye’de bazı şeyler yerinden oynar. Bunları taşıyabilecek miyiz bunların tartışması yapılmalı ve ondan sonra karar verilmeli. Atatürk’ün takımıdır ve mücadelecidir” şeklinde konuştu.

“GALATASARAY’I YENER ŞAMPİYON OLURUZ”

Şampiyonluk yarışıyla ilgili ise Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

“Bu yakaladıkları formu devam ettirirlerse Galatasaray’ı da Galatasaray’ın stadında yener, şampiyon oluruz. Bunu herkes bilsin!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x